| Yunus_Emre_2001 a întrebat:

Sall, am o femela cane Corso și vreau S-o dau la monta și monta la care dau este fratele femelei mele sunt născuți amândoi din aceiași mama și aceiași zi o sa existe vreo problema dc sunt sunt frați?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Se creeaza consangvinitate si puii rezultati vor fi cu mari probleme, vor fi mai mereu bolnavi sau chiar vor murii

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Asta ar fi cea mai mare greseala. Cosanguinizarea creata de procreerea intre frati este foarte mare si duce la degenerare si boli nu numai ale produsilor, ci si ale intregii lor descendente.