| claudytza01 a întrebat:

Sall,cine stie unde pot gasi un catelus bichon ori gratis, ori cu plata dar nu mai mult de 100lei:d(ps:sunt din Arad).

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca tu ti-ai lua un caine cu 200-300e ai da pui gratis sau pe nimic?

Stii cat costa intretinerea unui astfel de caine? Iti zic eu, minim 300lei/luna adult, ca pui poate sa ajunga in 2 luni peste 250e si nu sa dai banii pe prostii,doar hrana, vaccinuri, deparazitari, accesorii, ingrijire si jucarii.
Gandeste-te!

| claudytza01 explică (pentru RedNose):

As da daca as avea mai multi....si as fii dispusa sa dau orikat si sa ii ofer de toate..de aceea vr mai ieftin ca sa ii ofer toate utilitatile pe parcurs.

| RedNose a răspuns (pentru claudytza01):

Dar te-ai gandit ca daca doamne fereste are vreo problema de sanatate si trebuie sa dai de-o data 900-1000lei pe loc pentru operatie si tratament ai avea de unde? pune si asa problema ca daca l-ai cumparat nu inseamna ca e si sanatos si nu exista riscul sa aiba vreo problema grava. cu cat un caine e cumparat cine stie de unde are multe sanse sa aiba tot felul de boli, de aceea un pui de calitate costa, fiindca nu va avea boli genetice, riscul de parvoviroza este minim, de displazie de sold si altele.

| claudytza01 explică (pentru RedNose):

Ok mersi pentru sfaturi:*...mi-am cumparat din mall cu 500 lei:d... daca o sa am problema o sa te solicit:*

| RedNose a răspuns (pentru claudytza01):

Ok:*

| DiamondShine a răspuns:

Nu ai sa gasesti gratis un catelus, si cu atat mai mult nimeni care il vinde nu ti-l va lasa la 100 Ron.
Sa cresti un animal e treaba complicata si costisitoare,iar daca nu il vei ingriji cum trebuie, exact ca si un bebelus, acesta se va imbolnavi foarte repede, deoarece bichonii sunt o rasa foarte sensibila.
Parerea mea este sa renunti la acest gand, pentru ca mai tarziu cand o sa-ti moara o sa suferi mult dupa el.

| claudytza01 explică (pentru DiamondShine):

Imi dau seama de asta ff bne...nu conteaza banii de intretinere, am sa ii ofer toate utilitatile si tot ce are el nevoie...am spus mai ieftin ca daca o sa il iau acum de sarbatori sa ii cumpar cate are nev pana dupa sarbatori ca nu voi mai gasi nikiunde deschis si daca il iau cu ff multi bani, nu ii pot lua ceva acum pentru ca sunt si sarbatorile si etc.Ms,orikum pentru sfat.app, mi-am gasit:*