| SmileyFace2 a întrebat:

am doi perusi si ma intrebam daca, in timp, o sa-mi faca nepotiei? de unde imi dau seama cand depun oualele?

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Salut!
Ai nevoie sa le faci un mic cuib, altfel nu o sa faca pui.
Vorbeste cu cineva de la pet-shop, de unde le iei mancarea, sau cu vreun veterinar, si sa intrebi cam ce conditii trebuie sa le faci, daca trebuie vaccinati si cum ar trebui sa arate cuibul, iar mai apoi cum trebuie tratati puii, sa nu te trezesti cu pui si sa nu sti cum sa ii intretii.
Ori cum, mai intai informeaza-te despre cuib si conditii.
Succes!

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Ca sa iti faca nepotei trebuie mai intai ca perusii tai sa aiba copii! Cum iti dai seama cand depun ouale?! Foarte simplu : vezi ouale! Intra pe animalutze.ro si acolo o sa gasesti informatiile necesare. Bafta!

| loreley24 a răspuns:

Ai grija de ei! azi mie mi-a murit femelacrying((