| paulutz a întrebat:

am o rasa de caine husky siberian si pe certificat scrie ca e rasa pura dar are ochii negri. dar maicamea crede ca e corcitura ca nu are ochii albastrii.nu e adevarat asa-i? chiar daca vede actul dar eu cred ca este.asai?

Răspuns Câştigător
| Anonim271 a răspuns:

În cadrul acestei rase, culoarea ochilor nu contează. Sunt acceptati atât ochii albastri, căprui, bicolori, cât si cei cu irisul în două culori. Ochii albastri par mai rotunzi decât cei căprui. Culoarea ochilor nu afectează calitatea câinelului!

DECI, ATENTIE, LA HUSKY SIBERIAN, CULOAREA OCHILOR NU CONTEAZĂ!

2 răspunsuri:
| SerbanescuLucianMihai a răspuns:

Nu-i adevarat. Ochi pot fi albastri, maro sau unul albastru si unu maro. Tot rasa pura e daca are ochii mentionati mai suswinkingwinkingwinking asa ca nu te mai lua dupa mama tawinking

| RoobeRttt a răspuns:

Da e de rapa