| paulutz a întrebat:

Am un Golden Retriver mare de 5 ani negru si un Husky Siberian alb cu negru si printre negru cu fire si gri de 6 saptamani. Cand Hask (catelusu husky ) la dageron (cainele golden ) dageron il tot latra si tot se sbuciuma sa scape sa il bata.
Oare cand o sa creasca mare hask o sa se inteleaga bine cei doi?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| alex0110 a răspuns:

Nu, aceste rase nu se plac deloc. Se urasc chiar. De obicei, husky se ia de golden retriver, dar daca acesta e mai mare nu se vor impaca niciodata, iar cand golden ajunge batran, husky s-ar putea chiar sa-l omoare. Ar trebui sa ii desparti, fiindca daca husky se face rau, ar putea chiar sa te atace.

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Nu se vor intelege, daca de pe acum se cearta, iti dai seama cand husky-ul va ajubnge mare? Poti doar sa citesti pe net sau prin carti cum saii faci sa se inteleaga sau sa ii duci la un dresor etc.Ei se bat pentru ca vor sa arate cine este seful... Funda?

Răspuns utilizator avertizat