| DjVirusVrs a întrebat:

as vrea sa imi iau un sarpe de casa dar nu stiu ce mananca straight face ala si e adevarat ca serpi nu ies noaptea si numai ziua?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Un şarpe mănâncă animale. Şoarecii şi şobolanii sunt hrana favorită. Dacă eşti posesorul unui şarpe crescut în captivitate, îl vei hrăni, cel mai probabil, cu şoareci morţi. Cu toate acestea, trebuie sa fii pregătit pentru a-l hrăni cu animale vii, dacă refuză să mănânce hrana oferită iniţial. Trebuie să fie hrăniţi cu animale vii numai dacă este necesar, deoarece acestea pot răni grav şarpele şi chiar e posibil să-i transmită anumite boli.

Nu, nu este adevărat că şerpii sunt activi numai ziua.

PS - Mai bine ţi-ai cumpăra un animăluţ de companie mai drăguţ. Şarpele este greu de întreţinut.

Pa-pa.

3 răspunsuri:
| Clawd3lw a răspuns:

Soareci sobolani...depinde de cat de mare e el.

| viperra a răspuns:

Soareci,sobolani,broaste,pui de gaina...

| Zeppa03 a răspuns:

In general oameni, dar poti sa-i dai si altfel de carne.