| ihategandaci a întrebat:

Da, am 4 pisoi de o luna si ceva si azi am observat ceva la ei. Ai murdarie pe la ochi si au ba cate un ochi inchis, ba ii are pe amandoi pe jumate deschisi. Daca ziceti de veterinar sa stiti ca nu am in orasul asta. tata mi-a zis ceva sa-i pun ceai cu musetel la ochi sau nu stiu...
Au stat intr-un loc mai "ascuns" asa, dar la varsta de 3 luni i-a luat nebuna asta de pisica si i-a adus aici in fata, in curte. Se jucau in flori si cred ca au probleme si din cauza ca au inrat in cactus, sau au racit la cap, ca a ploua si pisica nu a facut nimic. I-a lasat sa se joace plin ploaie. Eu nu am putut ca fulgera si mi-era frica sa. stii voi.
Vreau si eu un raspuns, va rog ca mi-e foare frica sa nu li se inample ceva mai grav.

4 răspunsuri:
| AliBaba11 a răspuns:

Cel mai bine este sa-i speli pe la ochi cu bicorbonat de sodiu alimentar deoarece este probabil sa fie un virus/infectie

| Ochelari_Pandicornii_2000 a răspuns:

Du-i la veterinar. Este posibil sa fie vorba despre niste simptome grave. Pot orbi!

| Samsungfly a răspuns:

Stai frate linistit sunt doar raciti, sterge-i la ochi i stai linistit ca nu vor patii nimic!

| Eli21 a răspuns:

Poti incerca crema `Asocilin` este un, unguent tip suspensie. Asa au facut si pisoi mei, i.am sters la ochi cu un servetel ud, i.am dat cu crema si acum sunt bine.