| andreirobert15 a întrebat:

Deci, am avut in caine ( bichon havanez ) si nu am avut grija de el, in sensul ca nu il scoteam afara de 3 ori pe zi si automat facea in casa, dar problema cea mai mare e ca a ros toata mabila si a trebuit sa o schimb, faza e ca acum sunt in Italia de 2 ani, si inainte sa vin in Italia tata a dat cainele pe motivul ca rodea mobila dat automat era din cauza mea pentri ca nu il scoteam afara cum trebuia.
acum in Italia cam toti prieteni mei au caine si automat vreau si eu dar tata nu vrea sa imi ia pentru ca stie ce a facut ala lalt.
Am vorbit cu parinti si i-am explicat ca daca imi ia un catel o sa ma ocup de el cum trebuie, mama a inceles di e de acord dar tata nu vrea nici macar sa auda, cum sa il conving ca o sa ma ocup de el cum trebuie daca mi-l ia?
funda!

1 răspuns:
| bety123BBB a răspuns:

Pai. poti sa plangi, sa pari harnica, sa ii rogi cu ochi de catelus, dar mai ales sa te informezi despre rasa care iti place si sa te duci la mama ta(mamale sunt mai sensibilelaughing) si sa ii povestesti despre cainele care iti place. Asa am facut eu, si acum am un bulldog.