| Syntex a întrebat:

Vreau sa imi iau un catel pentru apartament mic.Cum ar fi bichon sau bulldog francez dar parintii nu vor un caine in casa.Mama ar vrea dar tata nu.El zice ca trebuie sa am grija de el sa il scot afara ce o sa faca cand o sa fiu la scoala...Ce sa fac ca sa il conving ca sunt in stare sa il ingrijesc si ca merit un caine? Ce caine imi recomandati? Funda pentru cel mai bun raspuns.Multumesc!big grin

Răspuns Câştigător
| adelliinaa_3083 a răspuns:

Si mie mi-a luat foarte mult sa ii conving si mi-au luat Schitzu...Chiar daca m-am straduit din rasputeri sa i-l ingrijesc, este foarte greu, mai ales ca 6 ore eram la scoala asa ca l-au dat. Inca sufar enorm.Nu iti doresc sa treci prin asta.Mai intai asigura-te ca are cine sa te ajute si apoi cumpara-l. Este o responsabilitate foarte mare sa ai grija de un caine(mai ales un catel mic cum ar fi Shitzu, Bishon, York.)Dar daca esti sigur ca te descurci, spune-le ca esti pregatit si ca vei fi responsabil. Succes