| adutzadragutza a întrebat:

Sall TPU:X Cateva site-uri in care arata anumite lucruri facute manual ( bratari, clame, inele), dar care iti da indicatii sa le faci si u, stiti? Dau funda la cel mai bun si la restul: folositor :X

Răspuns Câştigător
| Kirby a răspuns:

Nu stiu nici un site, dar daca vrei iti dau eu o idee de bratari si inele.
Bratara din agrafe.
Ai nevoie de:
26 ace de siguranta, margele, doua fire elastice de nailon(20 cm lungime, 1 mm grosime)
1.Insira 3 perle pe 13 ace de siguranta
2. Apoi insira perle cu model pe alte 13 ace de siguranta.
3. Leaga 2 fire de nailon pe acul de siguranta astfel incat sa fie paralele.Fa-le un nod. Apoi aseaza acele in orginea urmatoare:2 ace care sa aiga o perla mica, iar intre ele un ac de siguranta cu o perla mare.
4.Insira pe firele de nailon cate o margeluta, apoi repetand instructiunile de la punctul 3.

Inele de flori
Ai nevoie de pasla,clame pentru birou,lipici,perle mari si mici,foarfeca,fir de nailon, ac, scobitori.
Fa doua flori din pasla.Lipeste-o pe cea mai inchisa pe cealalta floare usor rasucita.Lipeste perlele.Lasa sa se usuce totul. Taie o bucata de fir elastic de nailon si baga-l intr-un ac.Trage firul printre cele doua flori.Insira perle micute pe fir.Inoada firul n lateral.Gata.
Succes.

2 răspunsuri:
| adutzadragutza explică:

scuze de categorie da e la hobbyies totusi raised eyebrows

| DracusorImpielitat a răspuns:

Sti ca ai gresit categoria, no?