| KingZen10 a întrebat:

Am 25 de ani si vreau sa invat sa merg pe patine cu rotile,nu ma mers niciodata pana acum, insa mereu mi-au placut si sunt pasionat! As dori sa primesc niste sfaturi de inceput cum sa imi tin echilibrul pe ele si daca sunt mai greu de invatat de cat rolele in linie? Multumesc mult! happy

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Apuci google de guler, ii arzi doua palme si il ameninti cu un ton de don (cap mafiot) ca daca nu iti spune ce vrei sa stii o sa o incaseze:

https://www.google.com/search?q=cum+sa+inveti+sa+mergi+pe+role

;)

a fost greu? :P

| cristian200313 a răspuns:

Nu e foarte greu, dar insa o sa inveti, iti ia cateva zile ca sa te obisnuiesti cu rolele.
Mergi incet pana te obisnuiesti, si un echilibru bun, dar tine-te de ceva, si recomand casca de protectie.
O seara buna.

| AnaDiana289034 a răspuns:

Buna! Pentru început îți recomand niște cotiere și genunchiere, o sa ai nevoie. Stai puțin de tot aplecat in fata cu mâinile puțin depărtate de corp (sau cam cât simți tu ca ai echilibru) și îți faci avânt ușor. In primele dăți e indicat sa iei un prieten cu tine in caz ca dai sa cazi sa te sprijini puțin. După vreo 10-15 min o sa te obișnuiești. Good luck!?