| Anonymus3000 a întrebat:

Azi am iesit afara cu prieteni si toti erau cu rolele nu mai e cu bicicleta fiindca eu nu stiu sa merg pe role crying Si ma uitam la ei cum se dadeau, se distrau si eu sad Deci as vrea sa imi cumpar niste role + cotiere, genunchere etc da pana atunci as vrea sa invat. Am niste role mai vechi care au fost a lu sora mea da lipseste o roata din mijloc laughing si poate i-au niste cotiere si genunchere de la un var.Deci ce spuneti e greu sa te dai cu rolele? Cum sa incep? Cat va luat? Sfaturi?

Ps: Eu am fost odata la patinoar, iarna, cu scoala si am invatat sa patinez e la fel si cu rolele?

Funda

3 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Este asemanator.
Pe role este mai usor sa fi in echilibru (rotile sunt mai late decat sinele la patine).

Te sfatuiesc sa iei genunchere si cotiere.

In cazul in care cazi te ridici si mergi mai departe.

Nu este greu sa te dai pe role.

Trebuie numa putin curaj. La inceput mergi mai incet si pe urma te inveti si o sa mergi tot mai repede.

Spor si distractie placuta

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Din punctul meu de vedere e mai simplu sa mergi cu rolele decat sa patinezi. Eu n`am cazut niciodata, desi era sa fac cunostiinta cu asfaltu` de cateva ori laughing
Acum sincer sa-ti spun am avut prima oara bicicleta la fel ca tine. Si apoi i-am vazut pe altii cu rolele si mi-am luat si eu. M`am plictisit repede de ele si vreau bicicleta inapoi laughing
Daca iti doresti chiar asa mult, cumpara`ti niste role ca sa aiba toata rotile si fa vreo 2 ture prin casa ( daca ai cum ). Eu zic ca nu`i chiar asa greu.
Succes!

| cineva1 a răspuns:

E geva de gen...iei cateva cazaturi dar inveti...totul tine de curaj.