| Student23123 a întrebat:

Salut, am gasit un pui de pasare, nu stiu ce e, cred ca randunica vrabiuta ceva. Cand l-am luat din cutie sa-i dau pe cioc mancare a incercat sa zboare si a aterizat in unt topit. Intrebarea este : Cu ce sa-l spal ca sa nu mai aiba grasime pe pene?

2 răspunsuri:
| Kat29 a răspuns:

Incearca cu un servetel umed. Nu i imbaia penele ca se usuca greu

| Anonimaa56 a răspuns:

Poti încerca sa uzi un prosop si dupa sa l stergi cu grija, alta idee nu mi vine, sper ca te-am ajutat cat pe tine cat si pe puișorlaughing