| ThePhantom a întrebat:

Salut am luat acvariu si 2 pesti scalar si neon si e temperatura de 26grade vad ca e calda apa. Nu inteleg de ce neonul sta langa ala care incalzeste apa si se izbeste in sticla parca vrea sa iasa si scalarul sta langa filtru si se duce spre suprafata? Poate sa imi zica cine-va ce sa fac? Am dat temperatura sa scada la 25grade.

2 răspunsuri:
| MmarinaMadalina a răspuns:

Si eu am acvariu.Si eu am pesti neon.Pestii neo nu stau niciodata singuri adica nu sta unul singur intr-un acvariu.Pestii neon stau in bancuri de cate 3 4 5 etc. Daca nici asta nu este o solutie intreaba la magazinul de animale.

| cotcodac4 a răspuns:

Ba stiu ca suna nebunie dar ia si pune-ti sturioni de diferite rase si ai sa vezi ce frumos sunt de spui ca sunt rechini.un pui e la 1 baston depinde de unde ei.dar dupa o vreme le trebuie un acvariu MARE