| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Am luat un caine de afara ca sa il pastrez si avea niste bube pe el si purici si capuse si i-am dat pe el de o saptamana. pana in prezent cu apa dinaia cu lamaie care se pune peste o lamaie taiata apa fiarta...
Si am vazut ca ii trece deci este de bine?

6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

De apa cu lamaie nu am auzit.o fi, insa din cate stiu capusele trebuie sa i le smulgi cu o penseta dar cu atentie sa le scoti si capul de sub piele ca altfel se regenereaza.sa ii faci baie cu un sampon pentru catei si o vizita la medicul veterinar nu i-ar strica

| simina a răspuns:

Nu chiar nu e de bine. Puricii si capusele transmit boli mortale. Daca nu-l duci la medic sa-i faca un tratament serios risti sa stai si sa te uiti la el cum moare in chinuri.Asta vrei?

| anutza a răspuns:

Capusele trebuiesc smulse.
pentru purici exista la pet shop o picatura e foarte buna

| Mariaღ a răspuns:

Daca ii trece este bine dar pentru siguranta/sanatatea lui si a ta mai bine du`l la veterinar sa ii faca vaccinurile necesare.:*

| RockMe a răspuns:

Da este de rasa si are vaccinurile facute, da cu purici si capuse mici am dat cu apa dea cu lamaie ii vad ca ii dispar...

| kristy10 a răspuns:

Este de rasa?