| Berk25G a întrebat:

.. am un caine ( maidanez ) de care ne-am atasat cu totii din familie asa ca l-am adoptat, cand era mic era totul in regula, il duceam la veterinar periodic, manca cat trebuia, venea la chemarile noastre, insa de ceva timp ne-am mutat intr-un loc mai indepartat de oras, asa ca nu il putem duce mereu la veterinar, eu fiind la scoala, iar parintii mei la munca cu saptamanile, am luat decizia de a-l lasa pe timpul iernii trecute la niste prieteni de familie, zis si facut, ei bine de cand l-am luat inapoi, parca e alt caine, nu mananca, nu vine la chemarile noastre, sta toata ziua molesit, l-am prins cu capuse si purici (i-am pus pipeta luna trecuta) e complet pe din afara, nici nu se uita la noi...
Ei bine, intrebarea mea este : De ce nu mananca si nu se joaca?
Eu as avea niste banuieli :
1.Este suparat pe noi ca l-am lasat... 2.Are vreo boala de la capuse...
3.Asa este el de fel si nu mi-am dat eu seama (are 1 an si 6 luni)
SUNT COMPLET INGRIJORAT!
Dupa cum v-am zis nu il putem duce oricand la veterinar, insa promit ca voi incerca... Offf ce usor parea la inceput sa cresti un caine sad... Il iubesc f mult, iar daca i se intampla ceva nu stiu ce voi face... broken heart

Răspuns Câştigător
| Nimenisinimc a răspuns:

Chiar dacă câinele a fost supărat pe voii, ăsta nu tine prea mult. sigur a fost bucuros sa va vadă, deci singura varianta rămasă e faptul ca e bolnav. Trebuie sa îl duceți la veterinar urgent. Probabil sa îmbolnăvit de supărare, deci nu îl mai lăsați la alt cineva!
fiți siguri ca e deparazitat!

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

De la capuse poate sa moara daca nu il scapi de ele. Poate ca din cauza asta nu mai are chef sau putere sa se mai joace.

| gelu1970 a răspuns:

L-ati abandonat. in plus e plin de paraziti, si cine stie cum a fost tratat de cei ce l-au "ingrijit".
daca intr-adevar il iubiti atunci il tineti la voi acasa si ar fi bine sa il vada un veterinar priceput cat mai repede.