| Cristian_Gabriel_1996 a întrebat:

Am si eu o dilema.Pe pc-ul meu am un ssd(Disc local c)si un hard care este separat in (Disc local D si Disc local E). Intrebarea este cum pot sa unesc cele doua spatii de memorie?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu poti.

| Bizon95 a răspuns:

Adica de pe hdd?
daca da
SINGURA solutie e sa le stergi pe amandoua si apoi sa faci una singura, deci v-a trebui sa faci backup mai intai, apoi poti sa stergi partitiile din disk manager si sa faci una singura

daca cumva NU reusesti (e posibil pentru ca windows-ul le poate tine incuiate) dupa backup, te duci in device manager, dai disable la hdd, o sa vrea reboot, dupa reboot, dai enable la hdd, NU mai vrea reboot, apoi te duci repede in disk manager si stergi partitiile (repede, pentru ca ceva incuie partitiile alea si o sa incerce din nou), eventual dezactivezi anti-virusul cat faci asta, pentru ca ala e de obicei vinovat de incuiat partitii fara sa zica nimic (incepe sa scaneze dupa virusi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau folosesti AOMEI Partition Assistant si dai merge partition si iti muta toate datele pe partitia selectata.

atentie insa, faci o copie de rezerva pentru toate datele importante si NU le pastrezi pe partitia cu pricina.

| sierra1 a răspuns:

Ce win ai?