| Iuly96 a întrebat:

Am si eu o femela de labrador negru... o tin in lant din motive de protectie pentru ea.
De fiecare cand ma duc la ea sa o scot la plimbare, e extrem de entuziasmata, deci credeti-ma ca am mai avut multi caini, dar nici unu nu facea cum face ea, deci pur si simplu imi e greu sa ii atasez lesa de zgarda;+ca ma trage de numa numa(la asta m-am gandit sa ii cumpar o zgarda anti forta, si asa am sa si fac)
Stiu ca alti caini pot fi hiper activi sau asa ceva, ea ce sa aiba.
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine si sa nu uitatzi ca site-ul asta se numeste toti pentru unu, asa ca nu lasatzi cumentarii rautacioase...

2 răspunsuri:
| KissStarDee a răspuns:

Simplu, e bucuroasa ca te vede, ca merge la plimbare cu cine iubeste, ii place ideea ca iesiti "in familie"nu are nimic, ea te iubeste ca si stapan si e fericita ca o mai bagi in seama, nu o lasa afara singura daca nu ai casa, daca stai la casa las-o in curte libera, dar nu are nimic, incearca sa o ti de zgarda sa nu poata sa se miste sau sa ii zici sa stea cuminte pentru ai putea pune lesa, succes!

| Roxy_2383 a răspuns:

Poate ca ar fi cazul sa ii mai dai drumul din lesa adica sa o lasi libera mai mult timp si daca iti este frica sa o lasi libera faraa fi tu prin apropiere atunci fa-ti mai mult timp pentru ea, nu va mai fi as agiatat dupa.Acumuleaza energie cand e legata pentru ca nu poate circulaa prea mlt asta spun eu ca e motivulhappy