| skirlex a întrebat:

Salut, am un catel rottweiler de cateva saptamani, si i se indoaie picioarele din fata, ce are, ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| NoFeelings a răspuns:

Buna!
Are nevoie de calciu, il poti gasi la farmaciile veterinare, pet shop si internet happy

Alte intrebari?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa-l duci la veterinar?

| skirlex explică (pentru K0sti):

Bravo ma, esti destept

| ingerdemonic a răspuns:

In ce sens i se indoaie picioarele? fii un pic mai detaliat. tiai luat un caine dar vad ca nu te-ai documentat despre aceasta rasa destul de bine. cand iti iei un caine trebuie sa stii anumite lucruri despre ei. in primul rand, da, sunt draguti cand sunt mici, dar cand creste si va avea 50 de kg, cum va fi? cand va sari pe tine, cum va fi? in fine, rasa lor au probleme in general cu oasele si articulatiile. este specificul lor sa stea in pozitii mai ciudate cu picioarele din fata. acum depinde cum isi indoaie picioarele. recomand sa il duci la un medic veterinar, el poate sa iti spune daca e sanatos sau nu. iar privind alimentatia, dai o mancare buna si pe langa dai si niste vitamine, calciu pentru oase si k9 complete motion pentru articulatii. sau poti opta doar pentru k9 complete motion si ii dai un galbenus de ou la fiecare 2 zile, si coaja de ou faramitata in piure de morcovi, si lapte. deoarece ei cresc repede si iau in greutate rapid, are nevoie de aceste suplimente. ca daca nu i le dai atunci o sa ii fie subtiri picioarele si o sa aiba dureri la mers si o sa schiopateze, si decat sa dai atunci o gramada de bani pentru astea sal tratezi, mai bine previ.