| Popica2007 a întrebat:

Salut, am un catelus ce are intre 8saptamani si 2 luni are un ochi albastru deschis si celalalt albastru inchis spre negru, ce pot face sa imi dau seama daca vede?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E orb la ochiul albastru. Pacat

| anonimg a răspuns:

Îl duci la veterinar. Acolo i se vor face analize, teste și bineînțeles, carnetul de sănătate care este obligatoriu.

| TomyBrave2019 a răspuns:

Simplu. Pui ceva în fața lui și veI dacă-și întoarce capul. Sau ceva. Sau mergi la veterinar.

| Andreeush a răspuns:

Îl duci la veterinar și îți spune acolo dacă vede sau nu cu acel ochi.

| Patronu1 a răspuns:

Pai simplu, ii pui o lanterna in ochi (nu puternica) și ii urmărești contracția pupilei. Dacă nu se mișcă pupila, posibil sa aiba cataracta, dar cel mai sigur este sa îl duci la veterinar. Zi mersi ca măcar e la un singur ochi. Bafta!