| Bibii21200 a întrebat:

Ce e mai frumos? Albastru inchis sau albastru deschis?

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Amandoua. Depinde de lucrul care are culoarea.

Răspuns utilizator avertizat
| SebylVane1890 a răspuns:

Niciunul nu e mai frumos ca altul.Sunt culori, ideea de "care e mai frumos" nu vine de la ele, ci de la privitor.Conteaza cine se uita la ele si le alege. Daca tie iti place mai mult unul decat celalat nu inseamna ca ce iti place e frumos in general, ci doar in ochii tai sau doar in ochii celui care il prefera pe acelasi ca si tinebig grin
De aia se spune ca "frumusetea e in ochii celui care priveste"

| Carmeneo a răspuns:

Știai ca exista si albastru de cobalt, albastru Ultramarin, albastru de prusia, albastru ceruleum si multe altele? Vino la un curs de pictura sa inveti! www.cursuripictura.ro, înscrie te, ia ti si părinții si prietenii ca sa aveti despre ce povesti. Sunt experiente minunate alături de artiști profesioniști de la liceul N. Tonitza pentru mai multe detalii poti suna la 0721221760