| Vladutz01 a întrebat:

Salut am un Ciobanesc Caucazian in varsta de 3 luni si e tare incapatanat, daca ma apropii de el cand manca ceva incepe sa ma "maraie" si numai spun ca roade orice din curte cateodata ma prinde de pantaloni, cum trebuie sa il educ, ce trebuie sa fac? funda, dati mai multe detalii.

1 răspuns:
| Componente_Pc_Vand_1983 a răspuns:

Salut, la varsta asta cauta numai joaca si este plin de energie, si cainele meu facea exact la fel cand era mic, nu pot spune ca acum este mai cuminte insa nu mai este asa de obraznic si asculta mai mult. Cand mananca, orice caine maraie daca te apropii de el. Trebuie sa te mai si joci cu el dar sa il lasi si in treaba lui, asta in limitele bunului simt.