| anonim_4396 a întrebat:

Salut? Am un ciobanesc german metis baiat invarsta de o luna si cateva samptamani, mama lui este ciobanesc german iar tatal nul cunosc, as vrea sa stiu cu cine va semana mai mult dupa cum il vad este foarte curajos deci dupa mine cred ca seamana cu mama lui.

5 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

Nu poti sa stii sigur pana nu e mare... daca isi ridica urechile si coloritul e asemanator cu al mamei seamana mai mult cu ea. Daca e invers e masculul.
Iti recomand sa ii faci toate vaccinurile si mancarica buna.
Sa te bucuri de blanos!

| EneCatalin a răspuns (pentru Rocsid):

Multumesc

| EneCatalin a răspuns (pentru Rocsid):

Dar cat de mare se va face?

| Rocsid a răspuns (pentru EneCatalin):

Cred ca o sa fie de talie mare. daca mama e cg presupun ca si tatal e de talie mare..in jur de 40-50 de cm cred...

| EneCatalin a răspuns (pentru Rocsid):

Multumesc mult pentru raspunsuri