| Vlad_Nemeti_1978 a întrebat:

Salut, am un pisic de vreo doua luni, care musca si zgârie de parcă-i din iad. Cum pot să-l opresc din a face asta?

Răspuns Câştigător
| AmmyShadow a răspuns:

In primul rand ar trebui sa nu te joci cu manile cu el, deoarece el asociaza mainile tale sau picioarele, depinde, cu o jucarie. Nu uita ca el crede ca este o joaca si nu realizeaza ca pe tine te doare! In al doilea rand: gaseste-i o jucarie gen betisor si apoi atarnand o ata cu o jucarie si joaca-te cu el.Nu uita ca joaca este foarte importanta si poate face asta din lipsa de ocupatie. Asa ca sa ai ore fixe de joaca! In al treilea rand: si eu am patit asta la inceput cu pisica mea! Eu aveam si inca o am, dar o folosesc si pentru altceva (cand nu e cuminte) o pusculita din metal cu capac si multe monede in ea (se gaseste la orice magazine, are si lacat si cheita...) si de fiecare data cand ma musca sau ma zgaria, zguduiam pusculita. Eu am dezvatat-o de multe obiceiuri proaste cu pusculita asta. MULT SUCCES! Sper ca te-am ajutat! big grin

4 răspunsuri:
| ridhimagupta a răspuns:

Iai niste jucatii soricei chotaitori

| Kettolix a răspuns:

E din instinct de fenina sa faca asta, de aceea se mai aseamana cu tigrii, leii, si altele. I-ai niste jucarii sa faca sunete, in gen sa chitaie sa ii stimuleze simturile de prada

| AndRobert a răspuns:

Joaca-te cu el, da-i mancare, apa, si cauta asta pe google hrana pentru pisici.

| LESSY8 a răspuns:

Cumpăra-i o jucărie. Sau du-l la alte pisici.