| ERIKWHITE a întrebat:

Salut am un pui de papagal (peruși) și stă intr-o cutie atașata de colivie unde s-a nascut. Intrebare este: cînd puiul va fi pregatit sa iasa afară? Sau deja este pregatit? Vreau sa menționez ca parintii puiului îl apara mereu si nu îl lasa sa iasa, cateodata ei il ciupesc... deci trebuie sa astept ca puiul sa iasa singur sau sa al scot eu (cu forța ca al apara parinții)? Dau funda

Răspuns Câştigător
| rebe200515 a răspuns:

Pai trebuie sa vezi sa ii crească penele, aripioarele etc. Eu zic sa îl mai lași un pic. Parintii lui o sa se ocupe de el.