| anonim_4396 a întrebat:

Salut
as avea o intrebare daca colectionez arme sa zicem cutite bastoane nunchuck catuse rozete electrosoc chestii de genu asta si sa zicem ca politia ar veni la mine acasa pentru o perchezitie fara motiv (sa zicem) mi le-ar confisca? Multumesc foarte mult
Succes

Răspuns Câştigător
| ganton a răspuns:

Fara motiv ei nu vin... decat daca afla de la cineva ca tu ai in casa asa ceva si vin la "ciupeala". Gen sa iti ia bani ca sa nu te ia in primire.

Anyway, daca intri in vreun scandal ceva, si ancheta implica politia sa vina la tine acasa si vede toate alea, sau pur si simplu le ai cu tine in masina si te opreste la control de rutina iti poate face dosar penal. Oricum, in toate cazurile (mai putin spaga grasa) iti vor fi confiscate.

3 răspunsuri:
| E8841942 a răspuns:

Da si vei fi arestat 10 zile sau cam asa si vei fi dat la judecata ca sa te aresteze pe vreo 3-5 ani daca ai acte tot in regula nu creid.
Daca ai mai bine sa faci cit mai repede documentele pe ele.

| Millis a răspuns:

Da armele da big grin

| Marinush123456789 a răspuns:

Va multumesc de raspuns tuturor nu stiam
Daca ai mai bine sa faci cit mai repede documentele pe ele.
CUM SA FAC DOCUMENTE PE ELE DACA SUNT ARME ALBE?