| Sumy98 a întrebat:

Salut,as dori sa inmatriculez un scuter pe primarie si as dori sa stiu cati km pot merge cu el in jurul localitatii unde l-am inmatriculat si daca pot iesi cu el din judet atat timpi cat se incadreaza in limita de km. Funda big grin

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge oriunde in tara, bineinteles daca ai si permis de conducere corespunzator.

| awspam a răspuns:

Daca ai carnet, talon, asigurare, verificare, impozit platit, poti merge oriunde, daca nu poti sa iei si amenzi penale, grija mare ca actele sa fie la tine in permanenta in original, pentru copye se da amenda cam 700 de lei