| Marco17 a întrebat:

As dori sa stiu ce rasa de caine s-ar potrivi cu firea mea. Sunt o fire prietenoasa, activa(dar nu in mod exagerat), calma, vesela, nu imi prea ies din fire. As vrea un caine care sa-mi fie precum un prieten.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Eu spun daca vrei un caine mic sa-ti iei de rasa Spitz Pitic sau Pomeranian(e tot atata) sau un Chow-Chow.
Dar daca vrei un caine mare iti poti lua un labrador
FUNDA?

| pwp a răspuns:

Pekinez love struck

| AlexBmxRider a răspuns:

Ia-ti un catel micut asa cu parul mai infoiat. Mergi la pet-shop si vezi care dintre ei iti place. Sfatul meu: Un catel mic care sa fie jucaus iti va fi prietenul ideal.

| Stephh a răspuns:

Părerea mea? Pekinez, Yorkshire[Firea ta este ca şi firea mealaughing ce coincidenţă..Am un Yorkshire si este exact ca minehappy ] ...Bichon,Pomeranian,King Charles sunt voiosi, activi, afectuosi si prietenosi. Golden Retriever. Sper că ţi-am fost de ajutorpuppy dog eyes

| angeldevil_7103 a răspuns:

Parerea mea e sa-ti iei un caine mare ca Labradorul sau golden retvier, daca nu ai destul spatiu ia un catel mic cum ar fi un bichon sau un yorkshire sincer eu am 2 labradori si sunt cei mai bni prieteni sunt mereu alaturi de tine si pot foarte iubitori si de asemenea niste buni prieten dupa mine labradorul este cainele ideal

| AlleMarie a răspuns:

Da cum a zis angeldevil_7103 golden retriever sau bitchon ar fi perfect!