| StJimmy a întrebat:

As vrea sa achizitionez un Pug. Puteti sa imi spuineti niste crescatorii de incredere prin Bucuresti? Am gasit happy pet (sau ceva de genul) si royal pet. Dar nu prea am incredere. Deci..astept niste pareri.

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Canisa premium, kris(sunt de fapt srl-uri, nu canise), petshop-uri, caini-de-vanzare.ro,astia nu sunt crescatori, sunt samsari. Vand "caini de rasa" fara pedigree(singurul act care dovedeste puritatea puiului) la preturi de adevarati crescatori.
Doar canisele ce nu vand mai mult de 2-3 rase si sunt inregistrate la fci sunt canise serioase.
Daca vrei ceva mai ieftin, un pui din parinti cu pedigree, acum am gasit anuntul
VAND PUG! Vand cateluse din rasa PUG/MOPS. Parintii provin de parinti cu pedigree, mama este adusa din Ungaria-pot atesta documentar, iar tatal este adus din Belgia. Puii au acum varsta de doua zile. Culoarea blanii este bej. Am 4 femele si un mascul.

Femela - 200 EURO + carnet sanatate si vaccinurile/deparazitarile pana la data vanzarii.

Masculul- 250 EURO + carnet de sanatate si vaccinurile/deparazitarile pana la data vanzarii.

Eu sunt din judetul Dambovita. Telefon: 0735182922 sau christian_ty96@yahoo.com

,dar cere copii dupa ped-ul parintilor ca sa-l ai si tu si sa fi sigur ca nu iti iei teapa.

Asta e o canisa serioasa: http://www.dumaskennel.com/,dar pretul se va apropia de 500e. Eu zic ca merita sa-ti iei un caine cu pedigree fiindca stii 100% ca e de rasa, ca nu va suferi de boli genetice si acte, carnet de sanatate totul in regula si la zi.

| StJimmy explică (pentru RedNose):

Multumesc frumos! Gasisem un tip prin Satul Mare. dadea toate actele in regula si chiar aveam incredere pentru ca a luat o ruda de la el o catelusa in 2006 si e ok. Din pacate..tocmai ce vanduse ultimul baietel. Multumesc mult pentru ajutor big grin in cateva saptamani o sa am catelul

| RedNose a răspuns (pentru StJimmy):

Ma bucur ca te-am ajutat!