| AlinMutra a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un caine din rasa pit bull. Daca are cineva cunostinta si ma poate ajuta, ce sa imi iau, mascul sau femela? Avand in vedere ca am si un copil mic si stau la apartament.

Răspuns Câştigător
| EkToR a răspuns:

Pai e destul de pacat ca il vei tine la apartament deoarece nu se poate plimba dar o sa fie ok daca il duci la plimbare mai des, faza cu agresivitatea la pit bull nu e adevarata adica si eu am avut si fiul meu pe la un an doi il tragea de urechi de bot de coada iar cainele indura deorece stia ca copilu e parte din familie te avertizez ca pit bull e o rasa dominanta trebuie sa ii arati cine e seful daca te considera sef nu va ataca pe nimeni etc... vr sa spun ca acum am un cane corso si e mult mai periculos ca un pit bull dar nu mea facut probleme si faza cu amenda poti sa il plimbi asa pana la un an fara botnita si fara sa ai 18 ani...

2 răspunsuri:
| BeagleLover a răspuns:

Pffff. Ai si copil, sa zicem, dar daca stai la apartament e imposibil sa il tii! Intereseaza-te despre alta rasa, si daca ttot periculoasa ca PitBull, sper ca ai 18 ani. Ca nu ai voie sa il plimbi in public pana la aceasta varsta, si mai important: Botnita cand iesi din casa, ori amenda!

| AlinMutra explică:

Pai nu e problema cu plimbatul, eu muncesc de la 9 dimineata dar ma trezesc la 6 din obisnuinta...am timp sa il plimb, iar dupa-amiaza este sotia, seara eu. Vroiam sa stiu daca este ok pentru copil.