| Enaaa a întrebat:

as vrea un animalut de companie, dar nu stiu ce as putea sa-mi cumpar...ma ajutati sa aleg?
P. S.-in timpul zilei sunt la scoala, pina la 18.30,deci,cred ca ar trebui un animalut care nu se simte singur...
P.S.2-Traiesc la apartament...si mama nu prea vrea sa auda de caine sau pisica... sad
Va multumesc de ajutor
Pupici

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ca esti la scoala de la 7 dimineata pna la 18, 30, probabil de la 12 sau 13 la 18, 30, intr-un interval de 4-5 ore anlimalulul nu se plictiseste asa de repede, dar orice animal ai avea trebuie sa te ocupi de el, sa stii ca si o pasare sau un hamster are nevoie sa te ocupi de el, ia-ti un hamster, atentie la bolile preluate de la animale sa mergi cu el la veterinar.

8 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Un hamster ar fi perfect. il poti tine intr-o cusca special pentru hamsteri
sau. procusori de guineea [ sunt tare simpatici ]

sau. doi papagali love struck am si eu si se iubesc tare mult! [ am si un catel. chiar astazi a facut un anisor love struck ]
inainte sa-ti iei un animalut, informeaza-te!

daniela
| daniela a răspuns:

Fetita mea are un hamster haios si dragalas.
E un animalut de noapte deci se scoala undeva pe la ora 6-7 seara

| simona24 a răspuns:

Cum sa se piarda, hamsterul prin casa?laughingtrebuie sa ii iei o cusca adecvata unde sa stea, plus rumegus special de la pet.Rumegusul trebuie schimbat zilnic.Inainte de a cumpara un animalut documenteaza'te despre el, ce mananca cum trebuie sa il ingrijesti.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Perus ori hamster.

| Enaaa explică:

Ma gindeam la hamster ori la iepurasi de companie.(stiti voi.cu urechile mai micuti, pufosi... happy )...cred ca o voi putea convinge pe mama sa-mi ia un hamster... ii micut, si tare dragut,... dar o intrebare: nu se poate pierde prin casa micutul?

| DeMentaa a răspuns:

I-ati porcusoride guineea mereu mi-am dorit si im idoresc unu numai ca mama nu vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un melc.este ideal.nu face mizerie. e cuminte.mananca putin.numai avantaje.

| alexandra_3253 a răspuns:

Niste pestisori ori hamster...winking