| Vlad_Stan_2001 a întrebat:

Salut,astazi am gasit un ou in curte, si as vrea sa stiu ce specie este. As vrea sa am grija de pui ca-sa ii dau drumul cand se face mare
Uitati poza cu el: https://www.mediafire.com/view/b4l4fbzjjhqrkj3/20190429_ 163547.jpg/file

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Linkul inițial nu a fost bun. Și dacă ai găsit un ou, cum vrei să iasă puiul? Cine vrei să-l clocească? Sau ai incubator electric?
Perioada de incubație durează de la 11 la 22 de zile, in functie de fiecare specie.

| Catrice a răspuns:

Hmm... greu de spus. Seamănă cu un ou de lebădă neagră. Sau o fi un simplu ou de rață?!

| octav005 a răspuns:

Cred ca este putagutan