| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee de ce cainele meu a ragusit dintr-o data?

8 răspunsuri:
| adiidk a răspuns:

Poate a latrat prea mult asa mai mateste si cainele meu uneori

| Simpatic a răspuns:

Probabil pentru ca a latrat prea mult sau are o infectie a gatului gen raceala sau altceva mai complicat.

| dbigiu84 a răspuns:

Du-l la veterinar.

| Ineys a răspuns:

Rezolva-l cu un Strepsils.

| adiidk a răspuns (pentru adiidk):

Pateste**

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O fi băut apă rece.

| QElenaBoghiu a răspuns:

La doctor ar fi cel mai bine a facut faringita, poti sa-i dai miere amestecata cu albastru de metil 3 picaturi in 4 linguri de miere, cate o lingurita de 2 ori pe zi si ceva antibiotic de la farmacia veterinara, cum ar fi Synulox sau daca nu amoxicilina de oameni de 250mg de 2 ori pe zi daca are cainele pana in 20kg daca este mai mare amoxicilina de 500mg de 2 ori pe zi 7 zile.