| Ryaaan a întrebat:

Salut baietii,am si eu o intrebare priivind pescuitul,cand poti pescui adica in ce perioada,si ca sa pescuieti iti trebuie un permis ceva. DAU FUNDA! (P.S. daca aveti si o dovada... vreau sa ma apuc de pescuit, in apropiere e canalul Poarta-Alba Midia Navodari) DAU FUNDA REPET!

Răspuns Câştigător
| JustRoby a răspuns:

Ca sa pescuiesti legal pe un lac/rau public iti trebuie un permis de pescar, acela il poti face la o asociatie de pescari din apropiere nu e mare lucru de facut, cu timpul pescuitului depinde mai mult de peste, depinde la ce peste dai, trebuie sa stii cu ce momeala sa dai pentru anumite specii, si sa eviti momeala pentru pestii care au sezonul inchis, intereseaza-te ce pesti sunt in zona aia si vezi si tu aici http://pescar.urldocs.com/info.htm

1 răspuns:
| Ryaaan explică (pentru JustRoby):

Mersi!