| MariusLazăr67 a întrebat:

Salut, cainele meu nu se simte bine de ieri, nu mananca si abia am putut sa il fac sa bea putina apa, e foarte slabit si nu are apetit deloc. Are 7 luni.Ce ii pot face?

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Are nevoie urgent de un consult.Lipsa poftei de mancare poate fi din cauza unui virus sau parazit.La varsta de 7 luni trebuie sa aiba schema de vaccinare completa, posibilitatea sa fie vorba de un virus este foarte mica, dar e posibil sa aiba un parazit de genul babesiozei.Mergi cu el la medic, consultul de regula este gratuit.Multa sanatate blanosului tau.

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Sa-l duci la veterinar.

| 1Marinn1111 a răspuns:

La veterinar cu el, Nu mai sta asa ca o sa regreți că nu ai fost la timp.