| NevastuicAaA a întrebat:

Cainele meu de ieri nu mai vrea sa iasa din cusca.Azi dimineata a iesit dar nu se simte bine.Nu mananca nimic.Ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| IoanaKarina23 a răspuns:

Daca un animal nu mananca sau nu se spala asta este un semn ca este bolnav si trebuie contactat veterinarul

8 răspunsuri:
| NevastuicAaA explică:

Bai oameni buni.Este prima zi de Craciun.Pe cine cred am sa gasesc la veterinar?
Dupa parerea mea are ceva la stomac.
Apa am observat ca bea.
Dar am incercat sa ii dau un pateu de ala lichid sa manance(pentru caini) si a mancat putin(deci pofta are) la scurt timp a vomitat. Apoi s-a lins pe labute, pentru ca era murdar(deci nu cred ca are o boala speciala).
Pastile nu am cum sa ii dau.
Am citit pe un forum un caz identic si i-a dat doctorul veterinar doua injectii, ce injectii nu stiu.
Daca ii fac o injectie cu metoclopramid (pentru oameni) are ceva?

| NevastuicAaA explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Astazi vad ca este mult mai bine.A inceput sa manance si este vioi.Si latra(deci este sanatos). Craciun fericit!

| FemeiaPisică a răspuns:

Mergi cu el la un veterinar pentru un control.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să nu mai stai pe TPU şi să te duci dracului cu bietul animal la doctor?

| LiviuStefan a răspuns:

De ce nu il duci la veterinar?!
Daca il mai tii asa se poate agrava

| dragonslep a răspuns:

Dul la veterinar poate are viermi sau i-a intrat veva in piele dudl mai repede s-ar putea sa moara

| madalkyn a răspuns:

Du-l la doctor

| cherry3 a răspuns:

Du-te la el in cusca si mingiel
daca va iesi sai dai mincare
daca va minca mingiel si iaaar mingiel
apoi vorbeste cu el (complimente)de ex
''dragutul meu''
el se va simti mai bine
posibil ca s-a lovit undeva poate la cap deseori ciinii cind se lovesc la cap sunt in asa stare
, asta e recomandarea mea, dar mai bine ar fi sal duci la veterinar, nu cred ca ai vrea sa-ti pierzi cel mai bun prieten?!