| Bobi1233 a întrebat:

Salut cati centimetri trebuie sa aiba un Ogar Englez la varsta de 7 luni (fata, Catea).

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Eee...daca nu va creste asta e tine la ea ca si pana acum ca e catelul tau si nu exista prieten mai bun, mai sincer si care sa nu te tradeze in afara de caini.

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu stiu daca va putea cineva sa iti spuna cat ar trebui sa masoare la 7 luni si daca vine cineva si spune ca al lui caine are nu stiu cat, nu toti caini sunt la fel, deci degeaba. Oricum, o femela la maturitate ar trebui sa aiba in jur de 68-72 cm. De obicei, caini incep sa creasca dintr-o data pana la 7-8 luni apoi abia sa mai creasca 5 cm. Eu zic ca trebuie sa aiba normal in jur de 60-62cm.

p.s. cred ca sti ca un caine se masoara pana la greaban cu pana la cap.

| Bobi1233 explică (pentru RedNose):

A mea are 61 62 cred ca e bine.

| RedNose a răspuns (pentru Bobi1233):

Da. Pana la maturitate va mai creste 5-6 cm, stai lin.
Sa-ti traiasca!

| Bobi1233 explică (pentru RedNose):

Mersi frumos. Dacai dau calciu acum mai creste 10 15 cm?

| RedNose a răspuns (pentru Bobi1233):

Nu cred ca mai creste atat cu nimic. Daca i-ai vazut parintii asa va arata si ea. Dar de ce vrei sa creasca mai mult? Daca vroiai un caine mai inalt de atat trebuia sa-ti iei un mascul sau alt caine gen ciobanesc...
Calciul e pentru oase, ajuta la formarea lor, deci calciul nu are nici o treaba cu cresterea in sensul ca de la calciu o sa creasca mai inalt.

| Bobi1233 explică (pentru RedNose):

Nu stiu asa imi place sa creasca mai mare 68 70cm cam asa.

| RedNose a răspuns (pentru Bobi1233):

Eee...daca nu va creste asta e tine la ea ca si pana acum ca e catelul tau si nu exista prieten mai bun, mai sincer si care sa nu te tradeze in afara de caini.