| alinush_2610 a întrebat:

Ce carti pe vara mi-ati recomanda sa citesc? M-as opri la romane de dragoste, dar nu stiu care le-as putea alege(P. S.: virsta intre15-18 ani). Multumesc mult

4 răspunsuri:
| pinkelephant a răspuns:

Pe Aripile Vantului - Margaret Mitchell
Invitatie la Vals - Mihail Drumes
Scrisoare de Dragoste - Mihail Drumes
La Medeleni - Ionel Teodoreanu

| DarkShaodw1 a răspuns:

Lorelei-Ionel Teodoreanu
Seria Amurg-Stephenie Meyer(o lectura mai usoara, de vara)
Tristan si Isolda(asta nu-i roman, dar e olegenda de dragoste superba, si in plus o poti gasi mai pe larg in unele editii, sub forma unui mini-roman)
Mai sunt carti frumoase ca...Seria Cireasarii(Chrita) si Singur pe lume(H. Malot) dar astea nu sunt de dragoste, mai mult de aventuri. Dar ti le recomand din toata inima!
Spor la citit:*

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti de dragoste gasesti aici: http://cartidecitit.ro/Carti-Dragoste. Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate.

| madalina_5503 a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti Doi ani pe mare de Richard Henry Dana, Jr.e un jurnal de calatorii.cat despre romane de dragoste nu am citit nici unul.dar cartea pe care ti-am recomanato este foarte foarte frumoasahappy