| forgetmynutella a întrebat:

Ce pot sa-i dau de mancare unei pisici de 2 luni si 3 zile in afara de lapte cu paine si crantanele junior?

Thx

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Carnita de pui fiarta si tocata marunt, sau peste fiert, unde ai scos oasele.

| Catrice a răspuns:

Brânză, ou, carne... dar totul sa fie tăiat cat mai mic.

| andrenein a răspuns:

Sub nici-o forma sa nu te apuci sa ii dai branzica, lapte si alte produse care sunt destinate pentru consumul nostru. Stomacul lor nu este facut sa proceseze asa ceva, riscand indigestii majore care pentru juniori sunt periculoase.
La varsta de 2 luni poti renunta deja la lapte, daca totusi vrei sa ii oferi exista lapte special pentru pisicute. Pe langa bobite ii poti oferica mancarica umeda speciala de juniori.
Du-te la un pet shop specializat, cei de acolo vor stii sa te indrume, evita tot ce gasesti in magazinele mari ex: whiskas, kitekat, purina one. Daca arunci o privire asupra ingredientelor si te documentezi un pic, o sa observi ca sunt pline de chimicale, cereale si potentiatori de aroma care creeaza dependenta, plus viitoare probleme la nivelul ficatului, stomacului etc.
Bafta

| forgetmynutella explică (pentru andrenein):

Hi, mersi de raspuns!

Da mancarea umeda nu.i tot o chimicala?

| andrenein a răspuns (pentru forgetmynutella):

Daca ii dai ceva de calitate nuwinking

| andrenein a răspuns (pentru forgetmynutella):

Dupa cum am zis, cei de la pet shop o sa te indrume atat pe partea de bobite cat si pe partea de mancarica umeda