| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Ce sa aleg dintre Rottweiler,Cane corso,Amstaff, Ciobanesc german(caine lup)?

Răspuns Câştigător
| Dragos97Drg a răspuns:

Pai tu te-as statuii sa te asigur in primult rand ca ai toate conditiile necesare pentru intretinerea cainelui respectiv, apoi sa ai peste 18 ani si sa fii sigur de ceea ce-ti doresti si sa te si documentezi de fiecare rasa in parte sa vezi care iti e mai pe plac.Si inca un sfat, ar mai fii ca daca acesta este primul tau caine si vrei sa-ti iei amstaff, sa iti alegi femela pentru ca masculul va incerca mereu sa fie alfa adica sa te domine.Bafta!

10 răspunsuri:
| Shadow001 a răspuns:

Părerea mea e ca, Cane Corso e cel mai bun...Paza,energie,dresaj ușor dar trebuie făcut încă de mic. Din păcate nu e bun prieten cu straini si alte rase de caini.E mai violent decat restul câinilor pe care i-ai zis tu mai sus. Funda? happy

| JulesDC a răspuns:

Ciobanesc german love struck

| sorinsorinshiatat a răspuns:

se zice ca rottweiler-ul isi uita stapanul dupa 3 ani si risti sa nu te mai recunoasca si sa te inhate mai bine un ciobanesc german

| edit28 a răspuns:

Lup desigur.

| AnimeDaisukiFuckingKillYou1 a răspuns:

Cane corso.

| DollyMan a răspuns:

Depinde...trebuie sa-ti-l alegi dupa cum iti zice inimioara laughing Eu as zice Cane Corso. Iti dau un sfat, te rog nu te supara pe mine: Mai bine adopta decat sa cumperi.Dar faci cum vrei. Sper ca te-am ajutat.O ZI BUNA!

| Shadow001 a răspuns:

Aici poti gasi informatii amanuntite : www.infocaini.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa mine Rottewiler
E bun la dresaj, energic si daca vrei paza maxima e perfect, e foarte agresiv(cu straini si alte rase)
Dar am auzit ca nu trebuie batut pentru ca te tine minte si prinde ura pe tine deci AI GRIJA, SA NU IL BATI!

Răspuns utilizator avertizat
| Angeloxd a răspuns:

Cane Corso ar fi cel mai ok dar și Amstaff ( își iubește stăpânul foarte mult)