| SkillZ24 a întrebat:

Cine imi poate spune niste metode de a face bani din desen?

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Portrete pe loc, in parc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti desena desne frumoase și să le vinzi pe strada, dar mai întâi cu acordul Primariei de unde ești, trebuie sa faci o cerere pentru a putea face asta.

| Chamberlin a răspuns:

Poti face niste picturi iar apoi sa le vinzi, eu am vazut niste picturi oribile care costa mai mult decat iti inchipui.

| nimeniooda a răspuns:

Desene pe pereti, multe cluburi, hoteluri sau locuri de joaca au nevoie, chiar si unele persoane vor. big grin E chiar profitabil, si nu toti iti cer studiile superioare...

| andreiGT a răspuns:

Incearca sa faci portrete amuzante instant ( sa desenezi in strada) si sa ceri 10-20 lei

| Hodorogea_Alexandru-mihai_1993 a răspuns:

Daca te prcepi la portetrete in creion poti face oamenilor dupa poze (etc), daca te pricepi la pictura poti face tablouri si le poti vinde sau dacă te pricepi la desen poti face desene hazlii cu oameni

| Ankutza2394 a răspuns:

Daca te pricepi la desen pune anunt pe facebook sau unde vrei tu, ca faci desene la comanda, si un asemenea desen e scump, depinde cat de complicat e. daca stii sa faci portrete si mai bine, sunt si mai scumpe. asta e sfatul meu sa pui anunt ca faci desene la comanda si daca ai de vanzare deja, pune poze pe facebook si cine il vrea sa vorbeasca cu tine amanunte pe chat. bafta!