| lupuana200 a întrebat:

imi poate spune cineva cum sa imi dezvolt cat mai mult mana pentru desen? funda kiss

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Talentul e cel care trebuie dezvoltat, nu mâna!
Prin exercițiu repetat, reușești, doar așa capeți dexteritate.
Dacă-ți place desenul și crezi că e o pasiune, nu doar un moft, te informezi, trebuie să ții cont atât de teorie, cât și de punerea acesteia în practică...
E o plăcere, o joacă, dacă-ți place cu adevărat!
În rest, să ai inspirație... cât cuprinde!

8 răspunsuri:
| MoreFun a răspuns:

In primul rand, deseneaza cat mai mult. Profesoara mea obisnuia sa ne dea sa desenam cercuri, sa iasa cat mai perfecte, iar dupa aceea sa le impartim in patru. Si tot asa, si cu dreptunghiuri, sa iasa cat mai drepte. De asemenea, poti incerca sa desenezi un cerc, si sa incerci sa mergi de mai multe ori pe aceeasi linie. Si deseneaza linii cat mai drepte. Sunt niste simple exercitii, dar iti dezvolta foarte bine mana.

| SimonaCristina a răspuns:

Desenand cat mai mult.

| 8mariastar a răspuns:

Dezenaza des si te vei obisnui

| ceaiuldetei a răspuns:

Cu multă muncă.

| comsacodrut a răspuns:

Deseneaza cat mai mult, facand forme geometrice sau altceva pentru a te imbunatati, fa exerciti cu mana, sau poti cauta pe youtube

| VeronicaMihaela a răspuns:

Deseneaza cat mai mult happy

| PeaceIzz a răspuns:

Pai eu una desenez camd zilnic si iti sugerez sa faci si tu asta happy. Eu de obicei fac poze la diferite peisaje si lucruri si le desenez sau le pictez.