| Lillyka a întrebat:

cu 3 zile in urma mi-am procurat un perus. e foarte scoopika si o cheama Lilly, deci eu fiind incepatoare sunt cu grija pe Lilly la fiecare pas.Am observat ca se scarpina foarte des pe piciorus, si s-a aninat de o oglinda de coivie cu codita ei si acum codita sta putin cam intoarsa, sunt foarte ingrijorata, ea cripeste dar nu prea se joaca sau poate putin e speriata, astept sfaturi, aaa si inca putin ciocul e cam negru si unghiutele cam mari, astept raspunsuri, mersi mult, Va pupa Liily si Gaby

Răspuns Câştigător
| Andreeagirl a răspuns:

Eu am avut pana acum 2 perechi dintre care o pareche mi-au facut 6 pui dar 3 au muricrying asa ca stiu ceva despre perusi, trebuie sa ai multa rabdare cu ea ca trebuie sa se obisnuiasca cu camera si cu tine... si nu e indicat sa ii dai drumu prin camera decat peste o saptamana dupa ce l-ai luat si daca ii dai drumu sa nu te sperii daca o sa zboare cam stramb ca o sa isi revina de la sine, si mult noroc cu eahappy

3 răspunsuri:
| Clau14 a răspuns:

Este normal daca este pui. Daca nu, ti-as recomanda sa il duci la veterinar.

Nu se joaca cu tine sau sa cuminte acolo deoarece este la inceput in casa ta, in colivia ei, ii vor trebui cateva saptamani pentru a se obisnui.

| Lillyka explică:

Ajutati-ma va rog.sunt foarte ingrijorata mersi.

| Lillyka explică:

Mersi mult.acum este mai vioaie...nici nu am de gind sa-i dau drumul acum. oricum mesQ mult prieteni big grin