| sebyu a întrebat:

Salut.Cum il pot dresa pe Pepe(papagal nimfa)?
Ce exercitii pentru cantat pot sa fac cu el?
F-U-N-D-A!

Răspuns Câştigător
| XxDream a răspuns:

Îcearcă să silabisești. Ma-me-mi. Melodii pe care vrei să le cânte. S.au cântăi tu și fă.l aten. Fundă?

3 răspunsuri:
| CrazyPittica a răspuns:

Am gasit un link interesant despre cum poti dresa un papagal nimfa. Sper sa te ajute.http://www.latifa.ro/......-vorbeasca

| XxDream a răspuns:

Mersi de fundăă.

| paty222 a răspuns:

Hey! Si eu am avut o nimfa si a invatat sa cante foarte frumos, la inceput l-am pus sa asculte diferite melodii de pe youtube si dupa ma-me-mi-mo-mu; do-re-mi-f-sol-la-si-do si altele.

Sin pacate a murit crying stia si sa danseze.