| DarkAngel98 a întrebat:

Dati-mi si mie nume de catei beagle masculi va rog! Dau funda pentru un nume potrivit si care imi place.

Răspuns Câştigător
| ionutzxz a răspuns:

Azorel, Alma, Ada, Ariston, Amperium, Aaron, Abbot, Abel, Abercrombie, Abiner, Abraham, Ace, Adam, Adamson, Admiral, Adolph, Aesop, Aladdin, Alberto, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Ambrose, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Animal, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Archie, Aristocrat, Aristotle, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Atlantis, Atlas, Augustus, Austin.

Nume de caini cu litera B, C si D

Bubico, Bobita, Bunny dog, Banner, Barker, Barney, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacon, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beau, Beauregard, Becker, Beethoven, Beggar, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfoot, Bilbo, Billy, Bing, Bingo, Bishop, Blackjack, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtail, Bogart, Bogie, Bojangles, Bond

Cicero, Casper, Cairo, Calloway, Calvin, Capone, Capricorn, Captain, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca,
Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chump, Chunk, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Claudius, Clinton, Clive, Clyde, Coal, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable

Dino, Denver, Dingo, Da Vinci, Dale, Dali, Dan, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davey, Dean, Deano, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo, Dino, Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, DrummerDude

Nume de caini cu litera E, F, G si H

Elliot, Enzo, Eddy, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett

Fiona, Fufa, Fang, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

Grivei, Gianny, Gaspar, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goethe, Goliath, Golly, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gunner, Guru, Gus, Gussie, Guy

Hillary, Happy, Hasser, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Holmes, Homer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane, Hutch.

Nume de caini cu litera J, K, L, M si N

Jelly, Jupan, Jean, Jackie, Jack, Jackpot, Jackson, Jagger, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jason, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin

Kelly, Konto, Kuky, Kaiser, Keanu, Kellog, Kennedy, Kentucky, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, King, Kipling

Lord, Luana, Lilly, Lastun, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Leap, Leo, Leprechaun, Levi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lord, Louis, Ludwig

Micky, Mario, Mimi, Mitzi, Macho, Macintosh, Mack, Mackenzie, Macmillan, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammoth, Marc, Marco, Mark, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Martian, Martin, Master, Matador, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,

Nero, Nunu, Nana, Nerra, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel.

Nume de caini cu litera O, P, R, S, T si W

Onety, Ozzy, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Pantera, Pitty, Pynalti, Petty, Pal, Patrick, Patterson, Patton, Paul, Paulie, Pavolv, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Piers, Pilot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, President, Primo, Princess

Rex, Rasfug, Ranger, Ralph, Rambo, Randolph, Randy, Ranger, Rasta, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rider, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Rolls, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner

Sally, Samurai, Santo, Santos, Sarge, Sassoon, Scar, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Sebastian, Senior, Sergeant, Seth, Seuss, Seymour, Shadow, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Sirius, Skipper, Skittles, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Solo, Solomon, Sorcerer, Speed, Spence, Spencer, Sphinx, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Tarzan, Teddy, Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theo, Theodore, Thief, Thing, Thomas, Thumper, Thunder, Tigger, Titan, Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.

Wanda, Willy, Walker, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler fundita?batting eyelashes

13 răspunsuri:
| Liviu_Mihalcescu_1969 a răspuns:

Andrei, Toto, Gheorghe...

| AnnDra20 a răspuns:

Pe catelul meu il cheama Zorro...Dar daca nu iti place numele uitete la urmatoarele :
~Roni
~Toto
~Pumpi
~Pufi
~Rafi
~Titi
~Cherry
~Akiro
~Lord
~Nero
~Bunny

| ubbbabiby a răspuns:

Oaky, paki snaki, pufi ursu, sasa, piki, patrocle, tabi, dita, felix, bunico, andu, mița, grasu, botic. Sunt usor de pronuntat ssi de tinut minte sper ce te-am ajutat, primes funda?

| AndraaP a răspuns:

Nero, otto, ollie happy

| Butterfly2012 a răspuns:

Pai masculi nu stiu cam greu de gasit :
Bubble e cam ciudat dar dupa aspect happy
Laky
Bobby e cel mai usor si bun
Boy nu stiu cam...
Tobby?
cam atat m-am uitat pe net la mai multe poze cu rasa asta si dupa marime cap aspect si tot cam atat am gasit doar nu-i pui unui caine desta rex numele trebuie ce ce i se potriveste a aspect fizic. sper ca te-am ajutat

| YrinaD a răspuns:

Alfy

| PinkPanda a răspuns:

Mie îmi place "Seth". Cred că s-ar potrivi pentru un beagle. Îmi place rasa asta. Cred că numele trebuie ales după caracterul căţeluşului. Uite nişte nume, alege care vrei tu din ele, sau inventează-i unul unic, original: http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-caini-10.html

Şi încă un link: http://www.caini-pisici.com/....../index.php

Te pup, sper că te-am ajutat, ai grijă de căţeluş :* Fundiţa?

| Ooopss a răspuns:

Oscar,rocky,art,baxy,skipper,hary,tafy,axy,

| XxDream a răspuns:

Otto,Ben,Slow,Magic,Yoyo,50 cent =]]]
Cam atatea stiu si imi plac.Multa sanatate tie si cainelui tau!

| DarkAngel98 explică:

V-as da funda la toti, dar nu pot. Cred ca ii voi pune numele Max sau Tod.

| Bogdanmarianmgh a răspuns:

Eu am gasit aici
https://pedanny.blogspot.com/2021/04/nume-de-caini.html

Sunt foarte bune o sa îți placa