| Chipshi a întrebat:

Salut,
Doresc sa aflu cum pot sa îmi dresez papagali (agapornis) sunt foarte speriosi adică dacă bag mana în colivie zboară în toate părțile.
Rasplatesc cu fundă răspunsul câștigător.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| TheDarkMita a răspuns:

Ar trebui sa le castigi increderea prima data, dupa sa incerci sa bagi mana incet sub piept ca sa se urce instinctiv pe ea.
Sunt multe moduri prin care le poti castiga increderea
gen : https://www.youtube.com/watch?v=3ImpZVS6_as

| Smecherul1234 a răspuns:

Am si eu un agapornis si eu am asteptat vreo 1-2 luni dupa ce l-am luat si dupa l-am scos.Trebuie lasata usita de la colivie deschisa si astepti ies iei cand vor, daca nu intra singuri si musca poti lua o manusa si sa ii prinzi, asa am facut eu. Sper sa iti fii fost de ajutor