| anonim_4396 a întrebat:

Salut, doresc sa imi achizitionez un hamster si as dori sa aflu parerile voastre despre aceste animalute. Se ingrijesc greu? Fac multa mizerie? Sunt irascibili sau prietenosi? Orice fel de detaliu va fi bine venit! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dayuuum a răspuns:

Salut big grin
Ti-o spun din propria experienta, nu de pe siteuri si alte prostii!
Hamsterii sunt niste animalute adorabile si simpatice. Sunt prietenosi in general. Depinde de rasa. Eu am avut niste hamsteri micuti si erau cam irascibili, dar mi-am luat si un hamster mai mare si era foarte jucaus si prietenos. De ingrijit nu se ingrijesc greu. Iti trebuie doar o cusca adecvata si spatiu.La mancare nu fac pretentii. Cauti pe net si gasesti ce sa le dai de mancare. Si inca un sfat : Sa nu le pui noaptea prosop peste cusca. S-ar putea sa ti-l gaureasca laughing Mie mi s-a intamplat.
Oricum, iti urez numai bafta si iti recomand sa iti iei unul. Sunt adorabili

2 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Uite un ghid cu tot ce trebuie sa stii despre hamsteri: http://www.animalutul.ro/......ster/1526/

| andreea8stanciu a răspuns:

Sunt fooaarte draguti si frumosi. de fel cei albi, fac mizerie