| LiLlYAnNe a întrebat:

Doresc sa imi iau un catel (Concitura=fara nici o rasa) de la mama lui la 1 luna.Sa nascut pe 29 mai.As putea sa il iau la 1 luna de la mama lui?

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Sfatul meu este sa-l mai lasi o luna, la supt, la mama lui si dupa aceea sa-l adopti, dar sa stii responsabiliatea este mare ca si cum ai creste un iopil, daca te crezi in stare, fa-o, acea corcitura cum ii spui tu te va iubi si te va va intelege ca nimeni altul, da-i un nume sonor de genul Ricky, Schiva, nu comune Max, Pax Nero, nemo s. a.
Ma bucur pentru catelus. Toate bune.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E prea mic, mai lasa-l cu mama lui macar o luna si vei avea un catel jucaus. Oricum si dupa 2 luni trebuie sa-i mai dai lapte chiar daca vei incepe cu hrana uscata pentru caini, conserve, dar si mancare gatita.Iti doresc sa te bucuri de acest sufletel care sigur nu te v-a dezamagi si va fi un prieten devotat.

| Elly4all a răspuns:

Buna, eu iti spun sa-l mai lasi macar o luna deoarece este prea mik si trebuie sa mai stea cu mama lui sa il alapteze sa simta caldura de mama langa el.este ff buna alegerea ta cainele pe care il vrei si il iubesti nu trebuie sa fie de rasa. e indeajuns sa il iubesti tu si sa ai o parere cat mai buna de el.happy...numele lui ar trebui sa sune ceva de gen.1.mascul'' rex, Spot...Riki ca si catelul meutongue. Miki., Luky, Bruno, Puffy'...2.femela''Bibi, Sherry, Cidori, Dolfi, Bita''.sa nu uiti sa-i faci vaccinurile si controalele la timpwinking... sper sa te bucuri de catelusul tau cat mai mult timphappy
ByehappyElly

| maryana5 a răspuns:

Amh...aa.NU waiting
nu vrei sa-l lasi si pe el sa aiba copilarie crying puppy dog eyes criminalo waiting ( rolling on the floor )
acum lasand gluma la o parte oh go on
nu cred ca ar fi bine sa-l iei ptc. e prea mic...doar nu o sa stai tu noaptea sa il hranesti cu pipeta worried? sa fim seriosiwinking

xoxooo, mary peace sign

| giovana a răspuns:

Cel mai bine este sa stea cu mama lui, cel putin 6 saptamani. La o luna este mic, suge inca si vei avea probleme cu alimentatia si tu si el. Ai rabdare si lasa-l linga mamica lui, si vei avea un caine vesel si fericit. Altfel va fi trist si plangacios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.\daca il iei de acum, risti ca mai tarziu sa aiba lipsa de calciu pentru ca nu a sunt destul de la mama lui...eu mi-am luat cainele de la 5 saptamani si are o lipsa de calciu si vitamine...deci iti recomand sa il iei dupa 7 saptamani