| LaughOutLoud a întrebat:

Salut dragi prieteni TPU.
Am o problema. Vreau si eu sa imi gasesc un job nu foarte greu si care sa imi placa in orasul meu.Acum nu e vorba sa imi da-ti voi un job ci ce job sa aleg.

6 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Pai,scuza-ma dar la 12 ani vrei sa te apuci de muncit sa ai joburi, wow inseamna ca eu peste un an trebuie sa ma apuc de muncalaughing dar mai bine nu te apuci de munca la varsta asta frageda traiesteti copilaria si pe la 16-17-18 ani sa iti iei un job.Dar totusi daca vrei un job poti sa te faci chelnarita sau ceva de genul ce-ti place tie sa faciwinking

| LaughOutLoud explică:

Apropo
am 12 ani

| darrio2007 a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi? Fa ceea ce iti place.De unde sa stim noi orasul tau?

| deea_4407 a răspuns:

Pai depinde ce vrei si cati aani ai ca daca ai 14, 15, 16,17 ani trebuie sa-ti iei un job part-time, dar daca ai facut facultate sau liceu ia-ti un job serios:d

| Lorena_9198 a răspuns:

Pai poti face asa ceva pentru bani...: faci curatenie in fiecare zi ( stergi praful, speli vase) si te platesc parintii cu 5 lei sa zic, plimbi cainii, iti pui 2-3 lei pe zi la un loc.sau mai multi (eu asa fac.) sau nu stiu orice altceva ca nu mai am idei big grin

| Izzi_8918 a răspuns:

Nu o sa te angaseze nimeni la 12 ani. Scuza-ma dar asta-i realitatea.