| KolG a întrebat:

Salut prieteni dragi. A venit vremea in care se aleg copiii pentru proiectul Erasmus, daca a auzit cineva de el( Sunt la liceu). Faza e ca am dat niste probe de specialitatea mea + engleza pentru departajare deoarece suntem mai multi decat trebuie. Am luat note bunicele acolo. Faza e ca maine este interviul, care este in limba romana si in limba engleza. Problema e ca eu nu stiu ce imi poate da la un interviu. Presupun ca chestii de genul,, Spune mi cateva cuvinte despre orasul unde se va tine proiectul ( Granda), spune mi ceva specific Spaniei, spune mi ceva despre tine,,. Ce vreau eu, este de fapt sa imi spune ti ce ma poate intreba si niste raspunsuri, adica un dialog( exemplu: Tell me about your self Me: My name is X, etc ) ( daca va pricepti la engleza mi le puteti da in engleza). Asta imi trebuie pana la 00:00 azi, deoarece maine dimineata am interviul. V-as fi recunoscator.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca va fi un dialog in engleza, un dialog despre tine, nu despre orasul unde se va tine proiectul.
Eu am calatorit cu Erasmus+ vara asta si nu am dat interviu pentru a fi selectat, doar am trimis un e-mail.

| KolG explică (pentru anonim_4396):

Nou ne-a confrimat chestia asta, ne-a spus sa le invatam traditiile

| Elyiela a răspuns:

Mă pricep bine la engleză, dacă ai nevoie de un dialog te-aş putea ajuta. Si eu sunt la liceu si vreau anul viitor sa merg in Germania la proiectul Erasmus+ si am sanse mari.

| KolG explică (pentru Elyiela):

Pari ca ma poti ajuta, cum pot da de tine? ai skype ceva?
Daca ai, spune mi l in privat sau daca vrei ti l dau eu in privat.

| Marian_Popa_1985_LleK a răspuns:

Si eu ma duc maine la interviul pentru Erasmus+ in Bilbao si noua ni s-au spus aceste cerinte/intrebari posibile:
De ce doresti sa mergi?
Cu ce si cum crezi ca te va putea ajuta?
Ce calitati ai? (Si aici sa zicem ca avem spirit de echipa, ca ne putem incadra usor intr-un colectiv etc)
Ce deprinderi poti lua din acest proiect?
Si mna, eu sa zic ca doresc sa castig experienta ca o sa ma avantajeze cand o sa ma angajez, e sansa mea sa vad cum invata elevii in alta tara si ca am ocazia sa lucrez cu o aparatura mai avansata de care nu am parte in liceul meu